Spořiče vody

Společnost Unisavers přináší komfortní a účinné řešení skutečného a trvalého snížení spotřeby vody a energií na výrobu teplé vody pro všechny subjekty bez rozdílu velikosti. Žádné změny dodavatelů, žádní virtuální operátoři – snadno, rychle a hlavně dostupně.
snadná instalace
rychlá návratnost
univerzální použití
dlouhodobá úspora

Naše filozofie

Snížení spotřeby vody a energií na výrobu teplé vody znamená výrazné snížení vašich finančních výdajů.

Malá koncovka na vodovodní baterii, které nikdo ani nevěnuje pozornost, dokud se neucpe  rozvody plujícími nečistotami, vám může poskytnout dosud nepoznané možnosti. O zamezení plýtvání vodou, nepostradatelným zdrojem života na Zemi, snad není ani nutné hovořit.

V České republice se průtoky vody vodovodními bateriemi pohybují obvykle v rozmezí 15 – 20 l/min, u sprchových baterií běžně 12 – 25 l/min.

Snadnou výměnou běžné koncovky vodovodní baterie (usměrňovače proudu vody), která úsporu vody nepřináší,

za speciální spořič vody s průtokem vody 5 l/min je možné dosáhnout až 70% snížení spotřeby vody na umyvadlech a kuchyňských dřezech bez jakéhokoliv dalšího úsilí a změny uživatelského komfortu.

Víte, že cena teplé vody je 3 – 5 krát vyšší než cena vody studené?

Snížením spotřeby teplé vody dosáhnete snížení spotřeby energií na výrobu teplé vody a tím snížení finančních výdajů za elektřinu, plyn, tuhá paliva aj.

Nejen umyvadla a dřezy jsou často místy nehospodárnosti.

Víte, že i sprchování může být po ekonomické a ekologické stránce nehospodárnější než koupel ve vaně, pokud se budete sprchovat déle než 10 minut? Znáte cenu jednoho sprchování?

Praktický příklad

Typ sprchy Průtok sprchy (l/min) Délka sprchování (min) Cena SV (Kč/m3) Cena TV (Kč/m3) Spotřeba vody celkem (litry) Cena SV sprchování Cena TV sprchování Cena celkem
Turbo sprcha 6

10

85

300

60

2,50 Kč

9 Kč

11,50 Kč

Úsporná sprcha 12

10

85

300

120

5,00 Kč

18 Kč

23,00 Kč

Běžná sprcha 20

10

85

300

200

8,50 Kč

30 Kč

38,50 Kč

Závěr: 

Použitím Turbo sprchy nebo našeho sprchového regulátoru průtoku (8 l/min) docílíte snížení spotřeby vody při sprchování až o 50 a více procent bez ztráty uživatelského pohodlí. Vysokých finančních úspor dosáhnete snížením spotřeby teplé vody.

Tipy na úsporu vody

Vaření vody
Nenapouštějte rychlovarné ani normální konvice horkou vodou s tím, že váš oblíbený nápoj bude dříve hotový. Nebude. Rozdíl v rychlosti ohřevu je zanedbatelný, cena už ne.

Z vodovodního rozvodu s otočením kohoutku nebo zvednutím pákové baterie neteče okamžitě teplá nebo horká voda. Vždy je nutné určitý objem vody odpustit, někdy více, někdy méně. Nejenže tuto vodu pro nic za nic vyléváte do kanalizace a plýtváte jí, tuto vodu také zaplatíte.

Holení
Při holení nenechávejte vodu téci po celou dobu holení. Napusťte si umyvadlo nebo si dle potřeby svá „holítka“ opláchněte a baterii vždy zavřete. Je to snadné a rozdíl ve spotřebě vody je opět značný. A za rok?
Čištění zubů
Při čištění zubů používejte kelímek na vodu, nenechávejte vodu téci během čištění zubů, rozdíl ve spotřebě vody je značný. A za rok?
Odpouštění vody
Neodpouštějte vodu čekajíc, až poteče voda teplá. Zvlášť obyvatelé panelových domů a domů, kde je dálkově přivedená teplá voda zvlášť – zbytečně si roztáčíte vodoměry na teplou vodu a odpouštěnou „studenou“ vodu platíte jako vodu teplou. Pamatujte, že teplá voda je 3 – 5 krát dražší než voda studená. Během roku se taková „spotřeba“ nasčítá a vše zbytečně zaplatíte. Je to nutné?

Každodenní drobnosti a maličkosti, které vás nic nestojí, spojené v jeden fungující celek dokážou téměř zázraky.